h1

BEKO Digital Singles

October 16, 2009

Not much time for the blog recently between gigs, migraines and work at Eardrums Pop in equal measure so just a quick one for that Friday feeling!

BEKO is a digital single label that is putting up a new free single every Monday- and there are some great ones from the last three weeks.   Two tracks on every single and just click on the lp pic to download.

For the impatient sort you can stream one from each while you wait…

Death And Vanilla-  Godspeed

Jamie Long- Pool House

Woven Tales-  Grazing Storms

No information on the site on how it operates except that they are using the Creative Commons Licence and if you want to get in touch with them click on the heart with the flashing lightning bolt!

(via @eardrums)

Advertisements

One comment

 1. Beko-no furost marka buzdolabımız bundan tam bir ay önce arızalandı. Servis çağırdık ilgili servis aynı gün geldi, hafıza kartının yandığını söyledi. Ellerinde olmadığı için şipariş vereceklerini söyleyip gittiler. O günden sonra defalarca aramamıza ragmen henüz verdikleri şiparişin gelmediğini söylüyorlar. Acaba şiparişi başka gezegendenmi istediler bilmem bir aydır gelemedi. Artık bundan sonra havalar soğudu kış boyu kar nedeniyle gelmez heralde. Bir ailenin buzdolapsız bir ayı geçirmesi kadar zor bişey yoktur. İmalat edilse şimdiye kadar biterdi. Acaba beko türkiye müşterilerine gerekli önemi vermiyormu, müşteri memnuniyetini bilşmiyormu. madem böyle bir parça yok veya tamiri mümkün değilse baştan söylenemezmiydi. Yetkililerden aciliyetle bir çözüm yolu bekliyorum
  buzdolabı bilgilerim aşagıdaki gibidir.
  61702020004X100557
  VOLTAJ: 220
  fREKANS:60
  gÜÇ:160 v
  mODEL:9142 nf
  aKM:0 78 4
  hACİM 435 LT.Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: